צפה בגרסא המלאה : סולווסי- צריך עזרה מהתותחים

sulawesi
Wednesday 18/06/2008, 02:20
אתמול גיליתי באקווריום קבוצה של בייבי קרדינל חדשים וזעירים מסתובבים על הפילטר ספוג. האקווריום מאוכלס כשבועיים.
אני רוצה לדעת מה לתת להם לאכול מזון ראשוני-ממש מעוניין שלא ימותו ברעב.

http://lh6.ggpht.com/sulawesi22/SFhCmFb5UwI/AAAAAAAAAB0/f6TvxuIEOUc/PICT1464.JPG?imgmax=512

[fade]http://lh6.ggpht.com/sulawesi22/SFhDhtnv_dI/AAAAAAAAACE/F3SRqdjAFxA/PICT1465.jpg?imgmax=512

גל? ניסו?

תודה מראש.
מוני.

-Alon-
Wednesday 18/06/2008, 02:25
הבייבי כ"כ אדומים כבר בלידה?!

מזל טוב!!!

nanoland
Wednesday 18/06/2008, 02:54
אתה יכול לא להאכיל הם מסתדרים ממיקרו אורגניזים באקווריום .
אפשרי לחלוט עלי בייבי תרד חשוב בייבי ולא הרגילים 2 דק" במים רותחים מהקמקום אחר כך לקרר 2 עלעלים יספיקו. עדיף להוציא את השאריות בתוך 6 עד 8 שעות מהאקווריום.
שוב אציין זה לא הכרחי והם ינשנשו כל מזון יעודי לשרימפסים אך היתרון בעלים שמתיישבים עלייהם גם אותם אורגניזים שהם המזון הראשוני שהקטנטנים מנשנשים בטבע.

ניסו.פ
Wednesday 18/06/2008, 07:03
הכי טוב אבל טיפה (כי באמת הם אוכלים יופי מהספוג)

אבקת ספירולינה לערבב במים יוצא מרק ירוק ולשפוך למים עושה מים ירוקים
לכמה דקות.

אולי יש למישהו אבקות אחרות בארון יעודיות לנושא תלווה.

סוחרים מחו"ל שנולדו להם בייבי מנקבות שהגיעו בהריון השרידות 50%
נקווה שאנחנו נצליח יותר!!

בהצלחה ניסו :up:

גלגו
Wednesday 18/06/2008, 08:45
מזל טוב :up: :up: :up:
כפי שאמרו - הם ימצאו את מירב מזונם באק' - למרות שהוא צעיר יחסית...
אפשר להעשיר מעט במזון אבקתי ייעודי (שיראקורה למשל), אבקת ספירולינה (מגיע בקפליות שאפשר לפתוח) או מזון רגיל שוקע שאתה מפורר...
בהצלחה איתם :up:
גל

bneli
Wednesday 18/06/2008, 09:01
מתי המחירה? :wink:

חגי12
Wednesday 18/06/2008, 10:54
:up: :up: יופי יופי
תן קצת פרטים על הפרמטרים של המים.

sulawesi
Wednesday 18/06/2008, 20:36
תודה לכל המגיבים. :up: :up:

מתי המחירה? :wink:- אני לא מתכוון למכור אבל כן מתכוון להחליף בסולווסי ממינים אחרים-אם משהו מעוניין. יש לי כמות גדולה של קרדינלים בוגרים ואני מחפש להחליף במינים אחרים מסולווסי.

הפרמטרים של המים: מי ברז מטופלים PH 7.2-7.4

כרגע הקטנים נראים טוב אבל אני סקפטי לגבי ההמשך. אין לי גישה לסלעי מינרלים ואבקות מינרלים מיוחדות- המצע שלי הוא תערובת של קווארץ ובזלת שחורה ומעט מאוד חול אלמוגים. צמחייה: ג'ווה מוס וואליסנריה. פילטר ספוג כאמור. תאורה-14 שעות PL 24W וקצת אור מהחלון. ההטלה התבצעה באקווריום 120 ליטר עם קבוצה של כ20-30 קרדינלים. יש לי עוד אקווריום נוסף 450 ליטר עם אותם תנאי מים ואותו מצע וצמחיה רק במקום פילטר ספוג יש פילטר חיצוני. שם שוכנים לבדם כ100 קרדינלים בוגרים (לא ראיתי עדיין הטלות). הטמפ. בשני האקווריומים 28 מעלות.
תודה לכולם- אמשיך לעדכן...

nanoland
Wednesday 18/06/2008, 21:31
שאלה אוסמוזה היתה בסיפור?

EtEoR
Wednesday 18/06/2008, 21:43
קרדינל זה סוג של שרימפ . אני לא מוצא אותו באקווה-דקס...
מישהו יכול להסביר לי מדוע?

nanoland
Wednesday 18/06/2008, 21:46
הוא עדיין לא שם.

גלגו
Wednesday 18/06/2008, 21:49
כי הוא מאד חדש בתחביב - כמו שאר השרימפסים מסולאוסי - עדיין אין הרבה מידע מבוסס או ניסיון בגידולו...
נסה לחפש לפי השם cardinia cardinal sulwesi.
ברגע שהמידע יהיה מבוסס ומדויק יותר - מבטיח לכתוב פרופיל אקוואדקס לתפארת מדינת ישראל :hair:
גל

-Alon-
Wednesday 18/06/2008, 21:52
130 קרדינלים?

וואו...

טלוויזית "LCD 32 עולה פחות...

EtEoR
Wednesday 18/06/2008, 21:53
כי הוא מאד חדש בתחביב - כמו שאר השרימפסים מסולאוסי - עדיין אין הרבה מידע מבוסס או ניסיון בגידולו...
נסה לחפש לפי השם cardinia cardinal sulwesi.
ברגע שהמידע יהיה מבוסס ומדויק יותר - מבטיח לכתוב פרופיל אקוואדקס לתפארת מדינת ישראל :hair:
גל

מצויין :)

אגב, אני מבין שהוא אדום גם כן. להתעניין בו בחנות או שלהשאיר לך קודם להתעסק איתו? :hair:

גלגו
Wednesday 18/06/2008, 22:05
אני כבר מתעסק איתו :love: ומכל אלו המגיעים מסולאוסי - הוא בינתיים כנראה העמיד ולטעמי גם אחד מהיפים ביותר - כך שאם יש לך את המשאבים, הידע והזמן - לך על זה :up:
(רק צריך להרים אק' ולייצב אותו זמן רב לפני שאתה רוכש).

כך הם נראים אצלי לדוגמא (לא תמונה מהאינטרנט - אצלי באק'... :love: ):
http://lh6.ggpht.com/galgosh/SEhrwTocxWI/AAAAAAAAB1g/uesUr6KEWBI/s800/IMG_0586.JPG

EtEoR
Wednesday 18/06/2008, 22:08
כמו שאומרים פשוטי העם: כוסוני על :P

אז מה בעצם אני צריך כדי לגדל אותם?

האקוורום החדש עדיין לא בשל לקבל אותם?
ו
אגב, מה מחיר של שרימפ אחד כזה?

גלגו
Wednesday 18/06/2008, 22:17
יש כבר מידע מהניסיונות שלי ושל אחרים בעצים בפורום...
אם תרצה להיות בטוח - חכה עוד כמה שבועות ואוציא משהו מסודר יותר שנבדק על פני תקופה ארוכה (יחסית).
בינתיים כדאי להריץ אק' כיוון ודבר אחד כבר בטוח - הם רגישים לתנודות ולאק' שלא סיים לחלוטין סייקל וצבר קצר מיקרואורגניזמים = לפחות 4-6שבועות - גם אם עשית סייקל מזורז ...
מחירם 30-40ש"ח ליחידה :roll: תלוי אצל מי ומתי...

bneli
Thursday 19/06/2008, 04:24
תגיד גל אפשר לשים אותם באקווריום קיבוצי?
לא לצורך ריבוי(למרות שריבוי יהיה נחמד :wink: )

גלגו
Thursday 19/06/2008, 10:38
אפשר הכל השאלה אם ישרדו...
תלוי אם הפרמטרים מתאימים - הם זקוקים לתנאים די ייחודיים שלא מתאימים לרוב שאר הדגים המצויים...
בנוסף הם מאד קטנים ועל כן לא חושב שהייתי ממליץ להכניסם לאק' קיבוצי - פשוט לא תהנה מיופיים (בטח שלא עם אבונפחות..................... :down: :down: :down: )
גל

bneli
Thursday 19/06/2008, 12:50
אפשר הכל השאלה אם ישרדו...
תלוי אם הפרמטרים מתאימים - הם זקוקים לתנאים די ייחודיים שלא מתאימים לרוב שאר הדגים המצויים...
בנוסף הם מאד קטנים ועל כן לא חושב שהייתי ממליץ להכניסם לאק' קיבוצי - פשוט לא תהנה מיופיים (בטח שלא עם אבונפחות..................... :down: :down: :down: )
גל
חשבתי להביא אחד כניסוי...
כי דווקה הרד קריסטל שורד לי טוב באקווריום...