צפה בגרסא המלאה : T5

gilad
Friday 02/01/2004, 09:15
לאחר התענינות בנושא ה-T5 גיליתי כמה עובדות וביניהן סתירה. אולי מישהו יכול לסדר קצת את הבלגן?
הבנתי ש-
* T5 הוא יצוג של קוטר הנורה.
* קימות נורות בהספקים שונים.
* רק צוק אלקטרוני מסוגל להפעיל נורת T5.
* קימים דגמים שונים (אך בעלי הספק זהה) של צוקים אלקטרונים שחלקם מתאימים וחלקם לא מתאימים להפעלת נורות T5.

אבל:
* יש לי נורות T5 של JEBO שעובדות עם צוק מגנטי.

אז מה הקשר בין יצוג קוטר נורה לסוג הצוק?
מדוע חיבים (אם בכלל) צוק אלקטרוני?
האם נורות T5 מסוימות דורשות T5? אם כן למה? ומהו הסימון לזה?

תודה,

gilad
Saturday 03/01/2004, 14:23
עד לרגע זה, הנושא זכה ל-25 צפיות.

אין לאף אחד מה להגיד? או שאני מוחרם...

מקווה לטוב,

yehudap
Saturday 03/01/2004, 18:49
נראה שעוד לא הסתכל מישהוא שמבין בעניין. אני בהחלט לא :hair:

elminister
Sunday 04/01/2004, 10:58
לאחר התענינות בנושא ה-T5 גיליתי כמה עובדות וביניהן סתירה. אולי מישהו יכול לסדר קצת את הבלגן?
הבנתי ש-
* T5 הוא יצוג של קוטר הנורה. - זה נכון , מדובר על נורות בקוטר של 13 מ"מ לערך

* קימות נורות בהספקים שונים.- זה נכון ויש יחס ישר בן גודל הנורה לבין ההספק שלה בואטים, לגודמה נורה של מטר ועשרים עובדת על 54 WATT לערך בעוד נורה של מטר וחצי עובדת על 82 WATT

* רק צוק אלקטרוני מסוגל להפעיל נורת T5.- זה נכון, צ'וק אלקטרוני בלבד מפעיל פלורוסנט T5, ממחקר שעשיתי יש כמה סוגים של צ'וקים, יש אפילו צ'וק אלקטרוני עם עמעם, כלומר ניתן לחבר פלורוסנט כזה לDIMMER , צחירו כפול ממחיר הצ'וק "הרגיל" (כ500 שקלים לערך)

* קימים דגמים שונים (אך בעלי הספק זהה) של צוקים אלקטרונים שחלקם מתאימים וחלקם לא מתאימים להפעלת נורות T5.
לרוב קונים (או צריכים לקנות ע"פ המלצת היצרן את הצ'וקים המומלצים לשימוש עם הנורות) להתחיל ולעשות כל מיני מיקסים לא מומלץ, בדרך כלל כאשר קונים מספק מהימן, הוא יספק נורות + צ'וקיים יעודיים, אני ממש לא יודע איך זה עובד בחנויות דגי הנוי, אני יודע שהיבואני חשמל הגדולים, מוכרים את הסט , נורות + צ'וקים

אבל:
* יש לי נורות T5 של JEBO שעובדות עם צוק מגנטי.
לא מכיר, למיטב הידע שלי לכולם יש צ'וק אלקטרוני...

אז מה הקשר בין יצוג קוטר נורה לסוג הצוק?
אין קשר ישיר, אולם יש קשר בין הספק הנורה לצ'וק (יש צו'קים ל54 WATT, או ל82WATT יש צ'וקים כפולים ובודדים (המתאימים לנורה אחת או שתיים), בכל מקרה צריכים לקנות צ'וק יעודי
מדוע חיבים (אם בכלל) צוק אלקטרוני?
אם איני טועה כל הצ'וקים של נורות T5 הם אלקטרוניים
האם נורות T5 מסוימות דורשות T5? אם כן למה? ומהו הסימון לזה?

תודה,

Shuky
Sunday 04/01/2004, 13:15
לאחר חפושים ברשת, גיליתי את התובנות הבאות :

יש צ'וקים מגנטיים ל-T5.
צוק אלקטרוני הינו יעיל יותר מצוק מגנטי ואינו מתחמם. בנוסף, אלקטרוני מתאים לכל שיטות ההתנעה של הנורות (rapid start / הצתה קרה וכו').

הספקי הנורות גבוהים יותר ב-T5.
וכן... T5 היא הגדרת קוטר הנורה (אבל גם מאפיין את הנורה. אין דין T5 כ-T8 כמובן).

gilad
Sunday 04/01/2004, 18:36
תודה רבותי בהחלט עזרתם.

הגעתי לשתי מסקנות:
1- עוד לא החרימו אותי בפרום... :lol:
2- הנושא עדיין לא נלמד כהלכה ויש עוד מה ללמוד.

שוב תודה,

boobar
Monday 05/01/2004, 02:20
גם לי יש שאלה בנושא:

באילו אורכים מגיעה נורת T5 ? האם יש נורות גם באורכים קצרים (45 ס"מ) ?

אורן.

gilad
Monday 05/01/2004, 15:06
באתר של ארכדיה תוכל לראות כי קיימים סוגים שונים של T5. אבל אם אתה מתכוון לנורות T5 המתאימות לריף 55 ס"מ זה הקטן ביותר שלהם יש להציע.
אם לא ריף אז כן יש T5 מסוגים שונים. אבל אז אתה יכול להסתפק גם בצוקים פשוטים יותר שלא עולים יותר מ-35 ש"ח !!! לריף, זה כבר משהו אחר. כדי להשיג הספק מרבי של הנורה מבחינת אורכי גל והספקים חשוב, כמו שציין ELMI, כי תתאים את הנורה לצוק.

האתר של ארכדיה שיש להם גם סוכנויות שיווק בארץ:
http://www.arcadia-uk.com/en/220t5.html

מקווה שזה עוזר,