צפה בגרסא המלאה : תמותת ג'פוניקות

shayf
Friday 16/05/2008, 12:51
בהמשך לעץ קודם שלי:
http://www.aqua.org.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=123225&highlight=

למי שלא עקב, בכדי לרכך את המים הוספתי אמזוניה בתוך גרב ניילון לפילטר בתא העליון (אהיים פרו 3 2080). זה עבד נפלא, והקשיות הזמנית באק' ירדה ב-2 מעלות!

לאחרונה (לפני כארבעה ימים) החלטתי להוציא את האמזוניה מהפילטר ולפזרה באקווריום מעל הקוורץ בכדי לפנות חזרה מקום לפרלון.
הוצאתי את הפילטר, ניקיתי אותו באותה הזדמנות ופיזרתי את האמזוניה באקווריום.
המים באקווריום נהיו עכורים ביותר (עקב התפוררות מסויימת של האמזוניה בגרב), אך העכירות נעלמה לאחר כיום.

הבעיה היא שפתאום (למחרת) החלו למות לי הג'פוניקות!!!
כל יום אני מוציא 2-3 ג'פוניקות גדולות (בין 3-5 ס"מ) מתות מהאק'.
את אלו שאני מצליח לתפוס בפירפורי גסיסה אני מיד מעביר לאק' קרנטינה שלי ונראה כי זה מציל את חייהם. הבעיה שבגלל הצמחיה העבותה אצלי באק' אין באפשרותי לתפוס את כולם.
במקביל אני מחליף את המים באק' (לוקח המון זמן בגלל האוסמוזה).

בדקתי אמוניה (0) וניטריט (0). כל שאר הפרמטרי מאוזנים ונשארו כפי שמפורט בעץ הנ"ל (לא השתנה כלום בדישון!!!), הדגים והצמחים נראים מאושרים.
מה לדעתכם גורם לתמותה?
האם היא תפסק לאחר החלפת המים?
האם צריך להוציא את האמזוניה (משימה לא פשוטה כשלעצמה)?
אולי בכלל הבעיה היא בבקטריות שמתו בניקוי הפילטר (למרות שהשתדלתי לא לפגוע בהן בניקוי)?
מה דעתכם?

שי.

itzik00
Friday 16/05/2008, 15:44
בהמשך לעץ קודם שלי:
http://www.aqua.org.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=123225&highlight=

למי שלא עקב, בכדי לרכך את המים הוספתי אמזוניה בתוך גרב ניילון לפילטר בתא העליון (אהיים פרו 3 2080). זה עבד נפלא, והקשיות הזמנית באק' ירדה ב-2 מעלות!

לאחרונה (לפני כארבעה ימים) החלטתי להוציא את האמזוניה מהפילטר ולפזרה באקווריום מעל הקוורץ בכדי לפנות חזרה מקום לפרלון.
הוצאתי את הפילטר, ניקיתי אותו באותה הזדמנות ופיזרתי את האמזוניה באקווריום.
המים באקווריום נהיו עכורים ביותר (עקב התפוררות מסויימת של האמזוניה בגרב), אך העכירות נעלמה לאחר כיום.

הבעיה היא שפתאום (למחרת) החלו למות לי הג'פוניקות!!!
כל יום אני מוציא 2-3 ג'פוניקות גדולות (בין 3-5 ס"מ) מתות מהאק'.
את אלו שאני מצליח לתפוס בפירפורי גסיסה אני מיד מעביר לאק' קרנטינה שלי ונראה כי זה מציל את חייהם. הבעיה שבגלל הצמחיה העבותה אצלי באק' אין באפשרותי לתפוס את כולם.
במקביל אני מחליף את המים באק' (לוקח המון זמן בגלל האוסמוזה).

בדקתי אמוניה (0) וניטריט (0). כל שאר הפרמטרי מאוזנים ונשארו כפי שמפורט בעץ הנ"ל (לא השתנה כלום בדישון!!!), הדגים והצמחים נראים מאושרים.
מה לדעתכם גורם לתמותה? לפי מייטב זכרוני הם רגישים לרמות CO2 גבוהות בדוק האם בימים האחרונים היה שינוי כל שהוא בקצב הזרמת הCO2 שינוי חזק ברמת ה PH.
האם היא תפסק לאחר החלפת המים? לא בטוח סיכוי גבוה שכן
האם צריך להוציא את האמזוניה (משימה לא פשוטה כשלעצמה)? ממש לא נראה לי משימה בילתי אפשרית וללא קשר למקרהאולי בכלל הבעיה היא בבקטריות שמתו בניקוי הפילטר (למרות שהשתדלתי לא לפגוע בהן בניקוי)?
מה דעתכם?לא נראה לי כיוון שיש לך פילטר נוסף כגיבוי ובאק כמו שלך עם מסאה גבוהה של צמחים גם ללא פילטר גיבוי לא היתה בעייה

שי.

בהצלחה, איציק.

shayf
Friday 16/05/2008, 17:27
טוב, נראה לי שנמצאה הבעיה. (איציק, כל הכבוד :up: )

ישראל (IPL) היה פה היום עם נוזלי כיול לבקר PH. הפעם ביקשתי שיביא נוזל כיול PH4.0 (בנוסף ל-7.0 שאיתו הייתי מכייל כל הזמן).
מסתבר שככל שיורדים למטה ב-PH הבקר מזייף ובגדול (!!!) ומכיוון שמיי האקווריום שלי עומדים על PH נמוך ישנו זיוף משמעותי אשר פגע לי בחישוב ה-CO2.
הבקר הוחלף לבקר החדש של ישראל (מומלץ בחום) אשר ניתן לכיילו גם ל-PH4.0 וגם ל-PH7.0 והסטייה ב-CO2 תוקנה!
הג'פוניקות כבר נראות יותר טוב!!!
ובא לציון גואל.
אעדכן במידה ויש שינוי.

ישראל, תודה רבה, אין כמוך!!!

arielariel
Friday 16/05/2008, 18:56
לישראל יש "עץ תודות" בעץ-פורום שלו.
אל תשכח להוסיף את הסיפןר שלך שם.

כדאי רק שתבדוק, מרוב תודות לא נשאר מקום בשרת.
מהר מהר לפני שייגמר המקום שם :wink:

שבת שלום

לאיציק - האם רק הג'פוניקות רגישות לשינוי בפד"ח, או גם שאר השרימפסים ? :question:

nanoland
Friday 16/05/2008, 21:48
כולם.

העמלץ /בני גולשה ז"ל
Saturday 17/05/2008, 05:20
כל הכבוד לישראל :up:
ועוד הג'אפוניקות נחשבות לשרימפס חזק יחסית, אילו היה מדובר בסוג אחר של שרימפס
אז גם קרטינה לא היתה עוזרת.

בני