צפה בגרסא המלאה : בנושא צמחים צפים

דג 10
Tuesday 30/04/2002, 09:24
שלום. חסר לי ידע בנושא צמחים צפים ואולי מישהו שמתמצא טוב בנושא יסביר לי :
מה הם הצמחים האלה? איך הם גודלים בלי קרקעית, מה עם שורשים? מה התנאים שהם צריכים?
והשאלה האם יש טעם להחזיק צמחים כאלה באקווריום עם צמחי פלסטיק? יש לי דגים קטנים שמעדיפים (לפי מקורות) צמחיה צפה אז כדאי או שגם צמחים מפלסטיק יהיה טוב? תהיה גם השפעה כלשהי של צמחים צפים על המים ?
תודה.

fish in heaven
Tuesday 30/04/2002, 18:00
הי
צמחים צפים הם צמחים כמו כולם רק בלי שורש למטרת ניטראט וכו'.
לצמח רגיל יש שתי אפשרויות להשיג דשנים, או מהשורשים או דרך העלים, כאשר צמחים צפים משיגים דשן רק מהמים.
כמו כל הצמחים הם זקוקים לתאורה מספקת, ולCO2, הם יכולים להסתדר עם צמחי פלסטיק - כל צמח יכול.

אם אין לך תאורה אז תשים צמחים צפים מפלסטיק - אני בטוח שיש...

עומרי ע
Tuesday 30/04/2002, 18:04
צמחים צפים מפלאסטיק לא בעיה להשיג... אצלי האוסקר דואג שיהיו כאלה.. :wink:

דג 10
Tuesday 30/04/2002, 19:12
"אם אין לך תאורה אז תשים צמחים צפים מפלסטיק " - אקווריום 70 פנורמי עם נורת 15W בלבד בלי CO2 - יש סוכוי לסוגים מסויימים או שלא כדאי לנסות אפילו?
אם הבנתי נכון אז צריך לדשן בנוסף את המים בדשן נוזלי?

עמירם ש.
Wednesday 01/05/2002, 00:33
אמנם צמחים לא ישגשגו באקווריום שלך, אבל יש צמחים שבהחלט יחזיקו מעמד אם תיתן להם דשן נוזלי לפי ההוראות (כל דשן חוץ מהדשנים של Red Sea) ורצוי גם כדורי דשן ליד השורשים. הנה כמה צמחים יפים המסוגלים להחזיק מעמד גם בתאורה חלשה: מיקרוסורום (Java Fern), אנוביאס נאנה ועוד כמה סוגים, רוב סוגי הקריפטוקורינה. ראיתי גם לימנופילה, למרות שבאקווריום חשוך היא לרוב די דקה ומסכנה. לדעתי צמחים טבעיים שווים את המאמץ, אפילו באקווריום כזה.

אגב, תוכל להגביר את עוצמת התאורה ע"י בחירת נורה מתאימה - נסה להתייעץ בחנות - והוספת רפלקטור.

דג 10
Wednesday 01/05/2002, 09:09
שאלה לעמירם - אתה מדבר על צמחים רגילים עם שורושים? כך לפחות הבנתי ואני מסיג מזה שלא כדאי גם במצב שלי לוותר על צמחים חיה? וגם אם הבנתי נכון אני יכול פשוט לשתול צמחים בחצץ (כמובן חצץ קטן) בלי לערבב אותו עם דשן צמחים אלה רק לקנות תבליות מיוחדות לדישון וליד כל צמח לשים כדור כזה לתקופה מסויימת וגם להוסיף מדי פעם דשן נוזלי ו אז הצמחים הציינת יסתדרו אצלי. רק תאשרו האם אני מבין נכון או לא?
אם כן אז מה גובע חצץ מינימלי שאני צריך - צריך לזכור שזה אקווריום קטן לאני לא רוצה למלות חלי מיכל בחצץ אז באמת גובע מינימלי במקום שתילת הצמח?
אולי כדאי ללכת על כדים חרס קטנים - בכל כד שמים כדור לדישון וגמרנו - אז מה גודל כדים שאני צריך?
אני לא קופץ על כל אופציה אני רק בודק ביינתים מה האפשרויות כדאי עם הוצאה מינימלים להגיע למשהו (תקציב חברים - תקציב) :( )
תודה רבה על עזרה

עמירם ש.
Wednesday 01/05/2002, 23:29
בעיקרון אתה צודק. אתה יכול לשתול צמחים חיים מהסוגים שהזכרתי (ובוודאי שיש עוד כמה), ועם כדורי דשן ודשן נוזלי הם יחזיקו מעמד היטב.

גובה החצץ המינימלי לצמחים הוא בסביבות 4 ס"מ.

ראה גם תשובה לשאלה אחרת שלך בנושא חצץ.

האופציה של שתילת צמחים בעציצים היא בהחלט אפשרית. במקרה הזה אתה לא חייב לגעת בחצץ. רק דאג לכך שהעציץ יהיה די רדוד כדי שלא יתפתח ריקבון בשורשים.

בהצלחה!

דג 10
Friday 03/05/2002, 15:26
תודה ועוד מספר שאלות.
האם יש הבדל כמה צמחים לשים בהתחלה. אני מזכיר יש לי כבר דגים ו אקווריום לא חדש פשוט אני מוסיף צמחים. למשל אם אני מוסיף רק 2 צמחים קטנים ורוצה לראות איך הם יתפתחו כדאי לא לסכן הרבה יותר צמחים וגם לבזבז כסף זה אפשרי? אני מוסיף רק דשן נוזלי בשלב זה.
(כדאי להשתמש הטבליות גם? לא ברור. בחנות המוכר אמר שנוזלי מספיק מה שגם שיש הרבה דגים ומאט צמחים ואז יש הרבה "פסולת" מהדגים ואז יש מה "לאכול" לצמחים)
שאלה 2. אני מזכיר יש לי נורה של GRO-LUX SILVANYA 15W לפנורמי 70 . אשיתי הכל כדאי לחזק את האור - הורדתי זכוכית מפרידה גם דעגתי לבית מנורה לבן ונקי. אז השאלה מה כמות שעות אור רצויה? יש הרבה חומר במאמרים אבל אני לא בטוח שזה הכי טוב במקרה שלי. :? :question:

asaf
Friday 03/05/2002, 15:46
אתה צריך להוסיף מנורות זה בטוח...
במקרה שלך, אם אתה לא יכול, אז תנסה להוסיף לפחות עוד אחת של 15 וואט.
חשוב איזה צמחים אתה קונה, אני ממליץ לך על אנוביה, שאצלי התפתחה בצורה טובה מאוד, גם עם תאורה נמוכה.
להזכיר לך, דישון יתר לא מחפה על חוסר בתאורה.
כעיקרון צריך שהמנורות ידלקו 12 שעות ביום, ורצוי עם הפסקה של 3 שעות.

fish in heaven
Friday 03/05/2002, 16:43
המנורות יכולות לדלוק גם 10 שעות :) אבל זה זוטות
בכל מקרה, עדיך להכניס יותר צמחים - אם תכניס רק שתיים, תקח בחשבון שייתכן שהאצות יתפשטו.
בכל מקרה יש מספר צמחים שיוכלו לגדול באור שציינת, אם יש לך רפלקטור, בלעדיו יהיה לך קשה מאוד. את סוגי הצמחים אני חושב שכבר מישהו אמר...