צפה בגרסא המלאה : הערכת מחיר

n999
Wednesday 14/05/2008, 00:51
שלום לכולם
אני חושב על מעבר ממתוקים אליכם אחרי שנדהמתי מהתמונות.
היות ואני לא אוהב לעשות חצי עבודה ולשלם על זה ביוקר רציתי לשאול כמה לדעתכם עלי להשקיע בסך הכל על מנת להרים מרינה וכמה על מנת להרים ריף.
כיום יש לי אקווריום של רנה של 250 ליטר.אודה אם מישהו יוכל לתת הערכת מחיר מפורטת
תודה ויום טוב לכולם

אלי הרפז
Wednesday 14/05/2008, 01:04
עובר לפורום מתחילים במלוחים
בלי שום קשר אני מייעץ לך לפנות פה לסוחרים ולקבל הצעות מחיר

freshreef_aquariums
Wednesday 14/05/2008, 01:21
להפוך רנה למרינה במינימום מחיר- פורק נתלה טוב, משאבת גלים , חצץ אלמוגים וסלעים יבשים ומומלץ גם מלח :wink: ומד מליחות

להפוך רנה לריף , בנוסף לנ"ל תוסיף משאבות גלים, מקרר ותאורה חזקה מינימום !!!

השמיים הם הגבול בכל הקשור לאקווריומים

bookey
Wednesday 14/05/2008, 01:22
העצה החמה המיידית שאני יכול לתת לך בשלב הזה היא להסב את הרנה שלך למים מלוחים.
בתור התחלה לשנים הראשונות זה בהחלט יספיק. אל תיפרד ממנו כי יש לך את הרולס רויס של האקווריומים.
העלות הבדוקה של הסבת האקווריום עצמו היא 400 עד 500 ש"ח. מדובר במרפסת אוברפלואו וקדח לירידת מים לסאמפ. כל בנאי אקווריומים שמפרסם עצמו כאן ישמח לעשות לך את זה (פרטים ומחירים אקטואליים אני יכול לתת לך בפרטי).
כמובן שאת הסטנד תצטרך להחליף לאחד שיכיל סאמפ ועם קצת מעוף אפשר גם להסב אותו.

bookey

n999
Wednesday 14/05/2008, 02:12
בכסף. דברו איתי בגסף

ting_tong
Wednesday 14/05/2008, 03:57
להפוך רנה למרינה במינימום מחיר- פורק נתלה טוב, משאבת גלים , חצץ אלמוגים וסלעים יבשים ומומלץ גם מלח :wink: ומד מליחות

להפוך רנה לריף , בנוסף לנ"ל תוסיף משאבות גלים, מקרר ותאורה חזקה מינימום !!!

השמיים הם הגבול בכל הקשור לאקווריומים

בניגוד אליך אני מציע קודם על סאמפ ואז על פורק טוב שיחזיק מערכת בנפח מים גדולה פי 2 מהנפח הכולל .

בנוסף משאבה ראשית של פי 10 מהנפח הכולל ופיזור בעזרת מתזים בזוויות מתאימות.

bookey
Wednesday 14/05/2008, 09:56
אתה מתכוון שבנוסף אליי...
מסכים לחלוטין לגבי עוצמת משאבה ומ"ח. כשבוחרים את המשאבה צריך לקחת בחשבון את הספיקה שהיא נותנת בגובה כניסת המים לאקווריום ולא מה שרשום עליה (נכון במיוחד לגבי משאבות סיניות).

אורן מרקוס
Wednesday 14/05/2008, 10:17
היי n999,
אני כרגע עושה אותו דבר בדיוק
יש לי כמה עצות
אם אין לך כסף כרגע אל תתחיל
מחירים (פחות או יותר)

במרפסת אוברפלואו וקדח לירידת מים לסאמפ 500 ש"ח
סאמפ 500 - 700 ש"ח
סלעים 500 ש"ח מינימום (בערך 30 ש"ח קילו)
מלח - דלי 300- 400 ש"ח
חול - 100- 200 ש"ח
פורק - החל מ 100 ועד ..............................
משאבות גלים 300 - 400
משאבת העלאה 300 עד 1000 תלוי (אני לא ממליץ לחסוך במשאבה)

תאורה תלוי מה יש לך כרגע למרינה לא צריך הרבה
לריף T5 או MH

ערכות בדיקה

לריף צריך מערכת אוסמוזה
ומערכת קירור

זה פחות או יותר

נראה לכם בסדר המחירים ?

אורן

והכי חשוב תכנון טוב וסבלנות

NOAMW
Wednesday 14/05/2008, 10:53
בהמשך לדברים של אורן, גם אני הקמתי לאחרונה את האק' מלוחים שלי.
סאמפ אפשר למצוא ביד 2 ב 300 ש"ח.
סלעים יעלו לך יותר מ 500 ש"ח באם אתה רוכש אותם מחנות. בהנחה שאתה צריך כ 30-40 קג' סלעים לאק' הנוכחי, לפי 30 ש"ח מחנות ויד 2 אתה יכול למצוא גם ב 20 ש"ח.
באופן עקרוני, במלוחים צריך למצוא את הסבלנות בכל מקרה ואם אין שום דבר שבוער לך מתחת לרגליים אתה יכול למצוא עם אותה הסבלנות לא מעט ציודים ביד 2.
כמו הסאמפ, כמו סלעים, משאבות ואפילו אק' מושלמים עם הסאמפ והצנרות, הכל שאלה של סבלנות והשקעה בחיפוש.
יש דברים שאפשר להתפשר עליהם בתחילת הדרך בשל אילוצי תקציב כמו תאורה (במרינה), מד מליחות, ערכת בדיקה (במידה ויש לך חנות קרובה או חבר עם ערכות) וכו'.
לדעתי כדאי לך לחשוב יותר לכיוון מכירת האק' הנוכחי שלך, כן אני יודע שזה רנה, ולחפש אק' אחר.
בחישוב פשוט - קדח + תיבה + צנרת לאק' של 250 ליטר יעלה לך לא פחות (בתוספת מכירת האק שלך) מלצוא אולי אק' מוכן כבר עם הקדח, צנרת וסאמפ כפי שאני מצאתי (360 ליטר אק' + סאמפ 110 + סטנד + הצנרת וכולל אפילו משאבה עליה של אושן ב 1800 ש"ח) ואל תשכח שתקבל כסף על האק' שתמכור...
חוץ מזה.
להתחיל למצוא פתרונות למיקום הסאמפ, הפורק ושינוי הסטנד זה כאב ראש ועלות כספית שתוכל למנוע בעלות נמוכה.
תראה את העלות שבלינק הבא
http://www.reef-center.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=26516
אק עם הסאמפ וצנרת הכל מוכן (כמובן שצריך לבדוק ולראות במה מדובר - זו רק דוג' אחת ב 3 שניות של חיפוש) ב 1500 ש"ח ואל תשכח שאתה משדרג גם את נפח האק' במקרה הנ"ל...

הכי חשוב - אל תרוץ עם זה, תחשוב לפני כל דבר ואל תהיה פזיז.
נועם

mga345
Wednesday 14/05/2008, 20:44
שלום לכולם
אני חושב על מעבר ממתוקים אליכם אחרי שנדהמתי מהתמונות.
היות ואני לא אוהב לעשות חצי עבודה ולשלם על זה ביוקר רציתי לשאול כמה לדעתכם עלי להשקיע בסך הכל על מנת להרים מרינה וכמה על מנת להרים ריף.
כיום יש לי אקווריום של רנה של 250 ליטר.אודה אם מישהו יוכל לתת הערכת מחיר מפורטת
תודה ויום טוב לכולם

להיות נדהם מהתמונות זה דבר אחד, שבודאי מעורר את הרצון "שגם לי יהיה כזה"

ועכשיו אזהרה: אם אתה רוצה שיהיה לך "אחד כזה" (כמו שראית בתמונות), תתכונן להיות נדהם הרבה יותר מגודל העלות הכספית הנדרשת...

מה שאתה צריך לעשות הוא להגדיר (קודם לעצמך כמובן ואחר כך לנו) מהי ההשקעה אותה אתה מוכן להשקיע כדי "להרים" את האקווריום שאתה מצייר בדמיונך.

עצה מעשית: אם אתה רוצה לחסוך, קבע את המטרה הסופית ותחתור אליה. כך תוכל לבנות את מערכות התשתית (גודל האקווריום לפי המקום שיש לך בבית) וכך תוכל לתכנן את הציוד הנדרש.
בצורה זו ייקל עלינו לעזור לך.
לדעתי, לא כדאי להתחיל ב"קטן" ולבצע שידרוגים. זה יעלה הרבה יותר.

ולבסוף, 250 ליטר אינו גודל מומלץ, בהתחשב באופי אקווריום מלוחים. או שתלך על ננו או משהו גדול יותר (לפחות 400-500 ליטר).
גש לחובבים באזור מגוריך, ראה את האקווריומים שלהם (לא בתמונות) ודבר איתם על ניסיונם בתחום.

זו השיטה הבטוחה להתחיל ולא ליפול בדרך.

ליאור כהן
Wednesday 14/05/2008, 21:16
שלתי לך פרטית :up:

איתי73
Thursday 15/05/2008, 01:04
אני חושב שכדאי למכור את הרנה ולקנות אקווריום יעודי + סאמפ מתאים כמו שאני עשיתי