צפה בגרסא המלאה : טמפרטורת מים מקסימלית בקיץ

בוני
Sunday 28/04/2002, 14:24
עדיין לא יצא לי לעבור קיץ עם האקווריום שלי.
מהי הטמפרטורה המקסימלית שיצא לכם למדוד בימי שרב קיצוניים , בהנחה שהבית לא ממוזג ואין מקרר לאקווריום ? :flame:
האם אני מסוגל לשרוד את הקיץ ללא מקרר ? (אין לי אלמוגים !)
אנא , לא להמליץ על רכישת מקרר , משום שכרגע בטווח הנראה לעין לא יהיה לי (זהו הפרוייקט הבא שלי !)

קובי
Sunday 28/04/2002, 16:23
למיטב הבנתי - דגים, סרטנים, חלזונות ותולעים אינם סובלים מבעיות כלשהן הקשורות להתחממות המים (למרות שהם לא חשים מי יודע מה בנוח). אלמוגים וחסרי חוליות הם אלו שרגישים - כולל צדפות שקראתי היכנשהו שממש מסריחות את הבית בחום.

מה שכן - לצערי הרב אני לא יודע מה קורה אם כל אלו שהם באמצע (שהם אינם דגים אבל אינם אלמוגים, וכן חסרי חוליות שאינם רגישים לטמפרטורה).

לובסטרים, תולעי נוצה, כוכבי ים, מלפפוני ים (נדמה לי שיש כמה שכן וכמה שלא) וכיו"ב

בוני
Sunday 28/04/2002, 18:56
ועל זה נאמר : "נחכה ונראה..."
בלכ מקרה , אם משהו יודע את המקסימום , אשמח לדעת.

dolphitec
Sunday 28/04/2002, 20:42
האקווריום שלי עבר קיץ ללא מזגן וללא קירור ואין כל בעיה גם בטמ"פ של 32 מע"צ!

בוני
Sunday 28/04/2002, 21:00
dolphitec , אילו בעלי חיים אתה מחזיק באקווריום ?
לפי התגובה שלך , הרי שעיניין המקרר נשמע כהמלצה בלבד....

קובי
Sunday 28/04/2002, 21:03
כי הוא לא מחזיק חסרי חוליות. לחסרי חוליות חייבים מקרר ! :-)

dolphitec
Sunday 28/04/2002, 21:15
קובי אתה יודע שכן! וגם ראית במו עניך את השושנות שלי אבל זה ויכוח לעץ אחר...

יש לי בעיקרון דגים ואין צורך במקרר אם אתה מחזיק דגים וסרטני נזיר בלבד... גם שרימפסים

קיפודג
Tuesday 30/04/2002, 10:51
הטמפרטורה המקסימלית באקווריום תלויה בכמות המים באקווריום וביחס בין טמפטורת לילה ויום.

הטמפרטורה תהיה בד"כ הממוצע של 24 שעות אחרונות + 2 מעלות מפעולת מכשירים חשמליים באקווריום.

כדי לקרר את ממוצע החום באקווריום ניתן לנצל את הלילה הקר יחסית ולהפעיל מאוורר על האקווריום.

במשך היום ניתן להפחית את פעולת המכשירים החשמליים.

ניתן גם להשתמש במנורות שלא יושבות על האקווריום אלא תלויות מעליו עם אוורור מתאים.