צפה בגרסא המלאה : חתולים

קריב קריבנסיס
Thursday 04/04/2002, 16:52
תמיד כשהחתולה שלי עולה על משטחים רכים כמו ספות וכו'- היא כאילו לשה את הריפוד ופותחת וסוגרת ציפורניים...
אני יודע שהתופעה הזאת נפוצה אצל כל החתולים ורציתי לדעת למה הם עושים את זה?

עמירם ש.
Thursday 04/04/2002, 23:31
יש חומר שאפשר להתיז על משטחים והוא מרחיק את החתולים. מניסיון זה עובד (למרות שזה מסריח כל-כך עד שזה גם מרחיק בני אדם). מהמשך הניסיון, בשלב מסויים נמאס ומפסיקים להשתמש בחומר, ואז מיצי חוזר/ת כמובן "לעשות ציפורניים" - בסופו של דבר הרי היא/הוא הבוס ולא אנחנו.

קריב קריבנסיס
Friday 05/04/2002, 00:40
אולי לא הבנתי אותי נכון...
אבל שאלתי למה הם עושים את זה לא איך מונעים את זה...

eran_c
Friday 05/04/2002, 01:51
הוא הסביר מניעה כי יש ריפודים מעור ואז זה עושה חורים...

אני אגיד לך שהחתול של אבא שלי הוא ללא ציפורניים(כי הוא גר בדירה עם ספות מעור...)

והחתול עדיין כאילו מנסה (זה כבר שנים) לגרד את ציפורניו בספה

ככה שזה לא ממש קשור לציפורניים שלהם אלא סתם הרגל דבילי...

ככה לפחות אני חושב

ברקודה
Friday 05/04/2002, 03:09
מאחר שקודמי לא ממש הבינו את השאלה...........................

אז ככה החתול שלך פשוט נהנה וזו הצורה שלו להראות שנעים לו והוא מרגיש

בטוח אם יצא לך לראות פעם חתלתולים יונקים שים לב לכפות רגליהם הם לשים

את פרוות האם באותה הצורה זה פשוט מנהג שמשתרש אצלם גם בבגרות

ומבטא הנאה ממש כמו הגירגור הידוע שלהם

8)

צב ים
Saturday 06/04/2002, 03:12
הפעולה שחתולינו מבצעים נקראת "תסביך היניקה", זה זיכרון שנשאר להם מאימא שלהם שהניקה אותם. כשהיו חתלתולים, הם היו לשים בכפותיהם על הפטמות של החתולה המניקה, כדי לעודד את הזרימה של החלב. פעולה שאופיינית לכמה יונקים.
זה אחד הדברים הכי מופלאים שיש, החתולים כמעט ואינם נגמלים מתסביך זה - משום שהוא מהנה ביותר... הם נהנים לללוש משטחים שנעימים לכפות ידיהם... ולצערי זה כולל את המצעים מהפלנל היקרים שלי... :hair:

צב ים
Saturday 06/04/2002, 03:14
אגב,אני נגד עקירת הצפרניים,זה ניתוח נורא והתעללות לשמה בחתולים המסכנים - שכוללת כריתת הציפורן עם פרק האצבע בכפותיהם של החתולים!!! :flame:

ישנה התארגנות בראשות ריבי מאיר מהעמותה למען החתול וענת משונרא :
שתלחם במי שעדיין מבצע את הניתוח הסדיסטי של עקירת ציפורניים לחתולים (כידוע זה ניתוח שבו כורתים את הציפורן יחד עם פרק האצבע ).

הרעיון הוא לפרסם רשימת וטרינרים שלא מבצעים את הניתוח האכזרי ולעומתם רשימה של וטרינרים שעושים את הניתוח הנורא הזה ופשוט להחרים אותם !!!

ישנו אתר בהקמה שמרכז חומר ,מי שיש לו רעיונות ושיטות למניעת גירוד רהיטים (למשל מתקני גירוד בנה לבד וכו...) מוזמן לספר עליהם.
וכמובן להביע את דעתו על הניתוח האכזרי הזה.
ואם יש לאנשים פה מידע על וטרינרים שבודאות לא ושים את הניתוח הזה ולעומתם וטרינרים שכן מוכנים לעשות את הניתוח ,אנא שילחו לי מייל עם הפרטים ומה מקור הידע שלכם לגבי הוטרינרים האלה.
וצרו עימי קשר בהתאם כאן או באימייל
כתובת האתר הזמני:
עקירת ציפורני החתול:

http://planet.nana.co.il/b2c3d4