צפה בגרסא המלאה : צב שריון רך + דגים

FreeStyler
Monday 01/04/2002, 19:58
אני רוצה להעביר את הצב רך שלי שהוא בגודל 6-7 ס"מ (רק השריון), לאק' אחר מכיוון שרב כל הזמן עם האדום אוזן שאיתו באק' הנוכחי :cry:
האק' היחיד ש'פנוי' אצלי הוא האק' של המטר + מושטים אוסקרים סברומים ופלקו..
כל הדגים שם יותר גדולים ממנו, השאלה אם הם יסתדרו אחד עם השני?
אני יכול לשים לו שם קלקר שיהיה לו אי, ולהוציא אותו לשמש כמו תמיד, ובאק' יש חצץ והוא יכול להתחפר בפנים (דרך אגב - שיטה טובה להפיכת האבנים, יותר מועיל מנחש קולי :green: ).
מה דעתכם?

עומרי ע
Thursday 04/04/2002, 08:15
קשה לדעת מה יקרה עכשיו, אבל אני מניח שאתה יודע מה פוטנציאל הגדילה של הצב הזה, כאשר הוא יגדל הוא יהווה לך בעיה עם הדגים הקיימים.

benrokh
Thursday 04/04/2002, 10:32
הייתי ממליץ לך להימנע מכך אלא אם כן כל הדגים כופלים אותו בגודל(15סמ) כי הוא יטרוף אותם(פעם טרף לי חצי אקווריום)!

ברקודה
Thursday 04/04/2002, 13:14
צב מים זה לא דג וצריך קצת הרבה ניסיון על מנת להחזיקם עם דגים אחת כמה

וכמה באקווריום ביתי

Aquario
Thursday 04/04/2002, 13:37
תגיד את זה לחנויות הדגים שמוכרות אותם לכל מי שבידיו המחיר (בלי קשר לפריסטיילר). אפילו אם יגיע אליהם כלב עם שטר של 20 שקל בפה הם יתנו לו מה שהוא רוצה :stop:

ואני חושב שכאן הבעיה היא עם החוק, אני לא מבין איך זה ייתכן שכל מי שבא לו, ללא שום הגבלה, יכול לקנות יצורים חיים ולעשות בהם כרצונו. בין אם זה ילד בן 6 או סטודנט בן 25 שלא גידל בחיים בע"ח.
לדעתי צריך לקבל רשיונות להחזקת בעלי חיים מכל הסוגים, גם דגים, גם חתולים וגם ארנבים. ומי שאין לו רשיון פשוט לא יוכל לקנות! :evil: ...

ברקודה
Thursday 04/04/2002, 14:01
תהייה קצת ריאלי 8) ומה על הסטקים שאתה כל כך אוהב :question: יש לך

רישיון :question:

פשוט לא יעזור כלום ישנם הרבה וגם בקרב באי פורום זה שקונים בעלי חיים על

פי צו האופנה או גחמה אישית( או אני .... אני ...אני ממש צריך את הצב/ דג/

איגואנה/ כלב /חתול הזה) ואחרכך רק חושבים אם הם יכולים בכלל לטפל בו

(בלשון: הצילו הדג לא אוכל..........האוסקר בלע לי את צב המים החדש.......

אני לא מבין מה קורה אבל זו כבר פעם שנייה שתקוע לגרין טרור שלי פלקו בגרון

.......וכו וכו)

זה עניין של חינוך ומוסר כליות אישי מי שאין לו את זה אין לו את זה ואין מה

לעשות שום רישיון לא יעזור

:(

תודה על ההקשבה

Aquario
Thursday 04/04/2002, 14:27
קודם כל, אני לא מי יודע מה אוהב סטייקים :green:
ויש הבדל בין רשיון לאכילת בע"ח (שאני לא רואה לכך שום סיבה) לבין רשיון של גידול בע"ח למחמד, ותעשה לי טובה שלא נכנס עוד פעם לצער בע"ח (במובן של האוכל-כי זה לא ממש מתקשר לנושא למרות שהוא קשור בעקיפין), צמחונות וטבעונות כי כבר היינו שם ובקושי יצאנו :hair:

בכל אופן, אני מודע לקשיים שבאכיפת חוק כזה ולבעייתיות שלו ושל רשיונות שונים, אבל מה שלא תגיד, חוק כזה יצמצם, אולי לא באופן ניכר אבל יצמצם את סבלם של בע"ח רבים. זה עדיף מהמצב הנוכחי וזה המינימום שאפשר לעשות :stop: ...

ברקודה
Thursday 04/04/2002, 14:33
אז אני מבין- אפשר לגדל פרה או תרנגולת ולגרום להם לסבול אבל לגדל אותם

אי אפשר? ומה באשר לאוכל? יש אנשים שדווקא אוהבים נזיד ארנבות

ואפילו סטייק כלב מה תעשה איתם?

אין כאן שום מינימום- אפשר לא לאכל בכלל בעלי חיים הכל עניין של חינוך

כנ"ל לגבי גידולם

FreeStyler
Thursday 04/04/2002, 15:25
אני קניתי אותו בידיעה שיש לי מקום ואני יוכל לטפל בו!!
פשוט עכשיו נוצרה בעיה, ועד שאני אקנה אק' גדול בשבילו הוא נמצא עם הדגים, אשר יותר גדולים ממנו - והוא מסתדר בינתיים מצויין..
זה לא שקניתי אותו עכשיו ורק עכשיו אני חושב על מקום!!! הוא כבר שנה אצלי!! :evil: :x :flame:
ודרך אגב - הוא חי עם מולים שיותר קטנים ממנו כבר בערך 8 חודשים - והם הסתדרו פשוט מצויין!!! (והם לא הסיבה להעברת הצב - אלא האדום אוזן, אשר חי עם המולים עד היום)

תודה לכל מי שניסה לעזור :? :|

benrokh
Thursday 04/04/2002, 18:33
צב רך בחיים לא יפגע במולי או פסוסית זברה למה? כי הם שוחים למעלה והצב על הקרקעית מחקה מכוסה חול לדג עסיסי שירד ואז הצב יתפוס אותו! :evil2:

הדג לא ידע מאיפה זה בא לו! :evil2:
אכזרי אבל דרך הטבע!

FreeStyler
Thursday 04/04/2002, 21:42
המולים רוב הזמן למטה, אוכלים את האוכל שבקרקעית!!
ובהתחלה הצב היה רודף אחרים, לא מחכה להם!
ואיך אתה מסביר את זה שהצב אדום האוזן לא אוכל אותם? הוא לא מתחפר!
ודרך אגב, הוא אכל טטרה ראש אדום אחד :roll: , ואני ראיתי את זה במו עיני!!
הוא פשוט היה באי שלו, ובדרך למטה הוא ראה אותו רדף אחריו שתי שניות ובלע אותו..
(כמובן שהוצאתי את שאר הטטרה ראש אדום)

ולא נראה לי שיש סיכוי שפסוסית הזברה תשאר בחיים מקסימום שבוע עם צב רך, בגודל של הצב שלי.. :brow:

Aquario
Friday 05/04/2002, 00:53
ברקודה, קודם כל אמרתי שלא צריך רשיון בכדי לאכול בעלי חיים לא שלא צריך רשיון בכדי לגדל בע"ח למטרות אכילה!
אמרתי שלא ניכנס לאכילת בע"ח אבל נכנסת אז אני אגיד שלדעתי גם אם אתה מגדל חיה (כל חיה) בשביל לאכול אותה ולשחוט אותה וגם אם אתה מגדל חיה בתור חיית מחמד אתה צריך לטפל בה כמו שצריך ולגדל אותה כיאות, במינימום סבל ובמקסימום סיפוק צרכים - זה המצב האופטימלי. נכון, זה לא קורה, למה? כי רוב האנשים שמעורבים בעסקים האלה הם אגואיסטים שלא מזיז להם מבעה"ח שהם גורמים להם סבל רק כדי שיוכלו למלא בכך את כיסם. ויש הרבה מה לעשות בנידון, אם זה פרקטי או לא זה כבר לא תלוי בי.

וכן אני מאמין שבני אדם יכולים לאכול חיות: בשר, דגים ועוף ואין לי שום בעיה עם זה חוץ מזאת שלצערי מתעללים קשות בבעלי החיים עד שהם מגיעים אליך לפה, וזה ממש לא בסדר ולא מקובל עליי. עצם האכילה של בע"ח ע"י אדם נראית לי לגיטימית לגמרי, למה? כי זה טבעי ואין בכך שום פסול לדעתי (שוב, כל עוד בעה"ח לא מעונה).
אפשר להתווכח עד מחר אם האדם נועד לאכול בשר או שלא, כדרך הטבע. בכל מקרה ומה שלא תגיד זה לא חריג והאדם הוא לא יצור אכזרי ויחידי שעושה זאת, אלא הוא שותף לעוד מיליארדי הטרוטרופיים שאוכלים יצורים אחרים, באופן טבעי לגמרי.
זה שהוא יכול להסתדר בלי בשר בניגוד ליצורים אחרים לא אומר שאסור לו לאכול בשר אם בא לו, זה לא משבש שום חוקי טבע ושום מאזן אקולוגי.
אם זה בריא לאכול או להפריז באכילת בשר זה כבר שאלה בריאותית אינדיבידואלית שלא קשורה במוסר :alien: ...

benrokh
Friday 05/04/2002, 10:04
AQUARIO וברקודה תאזבו את הדיון המגוחח ותתרכזו בנושא פה או שתתחילו עץ חדש לדיונכם! :x

אכשיו פריסטיילר, פעם בניתי איים לצב שלי אבל הוא העדיף להישאר במים מתחת לחצץ!
לא ראיתי צב רודף אחרי טרפו! :? אבל ראיתי מה הוא עשה לשליירים שלי: הוא נח על הקרקעית וכשהשלייר התקרב הוא תפס אותו בין הזימים ונתן ביס מכריע :evil2: השליירים- :candle: :candle: :candle:

הוא גם הרג לי ציקלידים ודג סכין וכו'! :candle: :candle: :candle: :candle:

benrokh
Friday 05/04/2002, 10:07
לגבי צב אדום האוזן: הוא לא צייד מצטיין ואפילו טריטון הוא לא תפס לי :lol:

לילך
Friday 05/04/2002, 16:46
ברקודה, אתה צימחוני?

בכל אופן ידוע לי שלצמחוניים וטבעוניים יש בעיה קשה של אנמיה וידוע ברפואה שזה מאד לא מומלץ.

shoonra
Friday 05/04/2002, 17:52
סתם כדרך אגב,
לצמחוניים קיצוניים יש לפעמים מחסור בויטמין B12 ובחומצות אמינו שונות
זאת מיכוון שהאדם הוא לא צימחוני לגמרי, כל משפחת הפרימטיים (קופיים) אוכלים לעיתים חרקים וחיות קטנות

אבל באמת ניסחפנו , זה פורום דגים לא פורום ביולוגיה :green:

FreeStyler
Friday 05/04/2002, 18:06
בשביל הb12 אוכלים פעם בחודש בשר..
אוכלים פעם באיזה חודשיים - שלוש דגים בשביל היוד
ובקשר לאנמיה עושים בדיקות אצל רופא ולוקחים כדורים
:green:

benrokh - הצב אדום אוזן הגדול שלי (ה-20 ס"מ) כשהיה בגודל 15 ס"מ הוא חיבל לי אקווריום שלם של מטר של ציקלידים גדולים!!

FreeStyler
Friday 05/04/2002, 18:08
ועוד משהו - הצב שלי היה מתחבא די הרבה מתחת לחצץ, אבל כאשר שמתי לו מחמם הוא בקושי מתחבא בחצץ ורוב היום שוחה או משתזף במנורה :green: