צפה בגרסא המלאה : עזרה בבנית קאלקוואסר מיקסר

muttly
Sunday 19/10/2003, 17:42
אני מתכנן לבנות את המיקסר על פי הפירוט בלינק הבא:
http://mars.reefkeepers.net/USHomePage/USArticles/VisioImage/VisioImage.html
הבעיה העיקרית שעומדת בפני היא מציאת הגליל השקוף לצורך בניית הגוף.
האם מישהו יודע איכן ניתן למצוא גליל כזה בגודל סטנדרתי כך שניתן יהיה למצוא לו גם אביזרים נלווים. האם למישהו יש ניסיון בבנית מכשיר כזה? טיפים לקראת התהליך?

תודה[/url]

verti
Sunday 19/10/2003, 18:33
שמעתי (לא מכיר באופן אישי) על בית עסק באיזור המרכז בשם פוליקריל שמוכרים את גלילי הפרספקס הנ"ל.
קח בחשבון שהגלילים נמכרים באורך 6 מטר... ומחיר גליל כזה כמה מאות שקלים...

בהצלחה!

אלון אפרגן
Monday 20/10/2003, 00:18
גלילי פרספקס נמכרים באורך של 2 מטר אבל עדיין עולים כמה מאות שקלים!!

אלון.

muttly
Monday 20/10/2003, 01:16
תודה על התשובות.
אם מישהו יגיד לי איפה ניתן לקנות את הצינור גם אם הוא יקר אני אודה לכם.
ובהזדמנות עוד שאלה: האם ניתן להכניס למיקסר מי אוסמוזה אחרי הוספת המלח או שזה עלול לפגוע בפעולה הכימית.

אלי הרפז
Wednesday 22/10/2003, 02:12
לקלוואסר ניכנסים אך ורק מי אוסמוזה ולא מי מלח.

baruchbl
Thursday 20/11/2003, 01:00
אפשר לקנות חתיכות של גלילי פרספקס אצל גליפלסט ברח' אילת בת"א
ברוך

ran17
Thursday 20/11/2003, 23:30
או אם יצא לך במרכז הפלסטיק (פרספקטס) בירושלים!
רק לצורך העיניין גליל 5" באורך מטר יגזול ממך 300 שקלים חדשים או ישנים העיקר שתשלם :lol:

החלקים יגיעו בסביבות ה100 שקלים -אם זה מיקסר מושקע!
הבעיה העיקרית זה לא הכסף- אתה צריך לחרוט את הגליל שיצא לך חיתוך ישר ושהפלסטיקה לא תתפוצץ, וההדבקה צריכה להעשות ע"י מזרק של דבק פי ווי סי בדיוק רב!
אם אתה חושב שתעמוד במשימה שיבושם לך- לפי דעתי תקנה ממישהו שבונה אחד ב500 שקל כולל בוחש! יותר זול יצא לך, יותר נוח ומקצועי, חוצמזה אתה לא יכול להיות סגור שתבנה אותו כך שהוא יעבוד כמו שהתותחים בונים-משימה קשה ולכן מומלץ לקנות חיקוי שנבנה ע"י מישהו שמתעסק.
יש לציין מה זה בוחש- (הוא אינו כמו ר"כ שדוחף את המים בזמן מוגבל) אלא בוחש אותם במשך כל היום ומונע מצב של יצירת שכבת בטון בקרקעית!

מוטלי תשכול פעמיים בטרם בניית כזה- חבל על הכסף והעבודה שיכולים ללכת לפח!
אם אתה רוצה אני יתן לך בפרטי מספר של אלוף שבונה מפרקים מעולים אז מיקסר יהיה קטן עליו!

muttly
Friday 21/11/2003, 10:57
תודה על ההצעה, אבל אני בכל זאת ינסה לבנות את זה בעצמי. נראה לי שזה לא כל כך מסובך וגם אם זה לא יעבוד זה לא הרבה כסף. אני מקווה לבנות בשבועות הקרובים (לחץ בעבודה כרגע) ומבטיח לחלוק את הניסיון איתכם.
הכוונה שלי אם הפרויקט יהיה מוצלח זה לבנות גם פורק לאחר מכן, לקראת הגדלת האקוריום. לכן אני מתחיל מהמשימה הקלה יחסית של המיקסר.
לגבי בוחש מול משאבה, מכל מה שקראתי אם המיכל הוא אטום, אז גם עם משאבה שתעבוד 6 פעמים ביום לא נוצרים משקעים.
לא הבנתי לגבי החריטה, איפה צריך לחרוט ולמה הדיוק בהדבקה כל כך חשוב? אשמח אם תפרט.

baruchbl
Friday 21/11/2003, 13:42
גם אני ממליץ לך לקנות ולא לבנות מהסיבות הבאות:
קשה לעבוד עם פרספקס לעומת פי.וי.סי . הפרספקס שביר לעומת פי.וי.סי. והדבק של הפרספקס לא חזק כמו דבק של פי.וי.סי. .
אתה צריך לקדוח חורים בצינור הפרקס בשביל הצינורות היוצאים ומתחברים לראש הכוח וזה עלול לפוצץ את הצינור לעומת זאת ב פי.וי.סי אין כלל בעיה.
לחורים שקדחת בצינור אתה אמור להדביק רוכב ואין רוכב לפרספקס לעומת זאת לפי.וי.סי יש לקנות רוכב בהידרה רח' האופן 5 איזור התעשיה חולון ליד בית העסק של ASEA .
בנוגע לראש הכוח עדיף שיפעל ללא הפסקות משום שאחרת הוא לא יפעל כלל.
גם הדבקת הצינור לריצפה תהווה בעיה ולכן המליצו לך לעשות חריטה על התחתחית שלתוכה תשים את הצינור דבר זה יאפשר הדבקה טובה יותר. בפי. וי.סי. יש לקנות תחתית בהידרה שעליה מתישב הצינור.
בכל אופן צינור פי.וי.סי שקוף אפשר לקנות רק אצל אלכסנרוביץ בבית שמש ובמחיר יקר(הוא לא מוכר פחות מ 5 מטר)
ברוך

מיכה גינטר
Friday 21/11/2003, 14:18
מוטלי, למה לך כאבי ראש ? אתה בטח מחפש דרך לפצות את מי האידוי, במים עם קלקווסר. אני פתרתי את את העיניין ע"י דלי פלסטיק של צבע 22 ליטר. סידרתי ברז ב 13 התחתון של הדלי והוא מחובר למצוף שבסמפ. כניסת מי האוסמוה לדלי, היא גם עם מצוף קטן ממיכל עליון. היכנסתי משאבה קטנה שמחוברת לשעון שבת ולפי הכוון היא מסחררת את המים עם קלציום הירוקסיד שאתו אני מוסיף לפי הצורך. לדעתי זה עונה על הצרכים. בברכ מיכה

ran17
Friday 21/11/2003, 18:25
מיכה- אחלה רעיון ראיתי כבר את אותו העיקרון בכמה מקומות ועובד שם טב!

מוטלי- אני לא בעל ניסיון רציני בכלל, אך יש לך פה תגובות מכמה אנשים שעברו הרבה בעסק!
תיישם לטובתך ובהצחה! :up:

muttly
Friday 21/11/2003, 23:40
תודה על כל התגובות, אני ישקול את העניין שוב. לא הייתי מודע להבדל הגדול בין החומרים (PVC ופרספקס) למרות שלפי היכרות עם עצמי אני אנסה בכל זאת למען הספורט.
לגבי הרעיון עם הדלי, הבנתי שיש בעיה עם החשיפה של התמיסה לחמצן. התהליך עצמו צריך לקרות באקוריום, ובעצם כל התמיסה היא לא אפקטיבית בצורה זו. אם אני טועה אז תקנו אותי כי זה פיתרון אידיאלי מבחינתי.

מיכה גינטר
Saturday 22/11/2003, 00:05
נידמה לי לפי התמונות שלך שאתה עובד עם פילטר ללא סמפ. איך אתה עושה את הפיצוי של המים המיתאדים?. לעיניין החימצון, המיכל מיתרוקן בערך כל יומיים, לכן הוספת הקלציום הידרוקסיד נעשית אחת לשבוע 2 כפיות עם עירבוב ראשוני טוב, אחר עושה זאת המשאבה.
פעם בחורש אני נותן למים לרדת שוטף את הדלי ומתחיל מחדש. בברכה מיכה

muttly
Saturday 22/11/2003, 13:11
אני עובד עם סאמפ, וגם פילטר דוד שאני חושב להוציא מהמערכת. המילוי אצלי הוא עם בקר אוטומטי כל יום בערך 3 ליטר.
האם המשאבה סובלת מהמשקעים של החומר?
האם איכות התמיסה שמגיעה לאקוריום זהה לתמיסה שיוצאת מהמיקסר (שנחשפה פחות לחימצון)?
לפי הבנתי החיסרונות היחידים של שיטה זו יהיו יותר תחזוקה (ניקיון חודשי), וצריכת כמות גדולה יותר של קלקואסר. האם יש עוד חסרונות פרט לאלה?

מיכה גינטר
Saturday 22/11/2003, 15:25
קלציום הידרוקסיד עולה בבית מיסחר למעבדות כ 35 ש"ח לאחד ק"ג. לפי חישוב הפיצוי שלך דלי של 22 ליטר מספיק לשבוע, להעשרת המים בחומר צריך 2 כפיות גדושות לדלי. ורצוי אחת לשבועיים לישטוף את הדלי. מעבר לכך אין שינוי. בברכה מיכה

baruchbl
Saturday 22/11/2003, 19:11
מיכה בנוגע לדלי אתה צריך לדעת שזה לא קלקוואסר ראקטור ולכן ההמלצה שלי ושל אחרים לקנות קלקווסר ראקטור עומדת בעינה.
אתה צריך לדעת שקלציום הדרוקסיד בבואו במגע עם האויר (CO2?) מתגבש והופך לקלציום קרבונט. אני מבין שהדלי שלך פתוח והראש כוח שפועל מאוורר את המים.
הרעיון של הקלקוואסר ראקטור הוא לערבל את המים בכלי סגור שלא רואה אויר וכך הקלציום הדרוקסיד נמס כולו לאט לאט.
ולגבי הראש כוח תפעיל אותו כל הזמן אחרת הוא יהרס.
ברוך

מיכה גינטר
Saturday 22/11/2003, 23:19
קודם כל CO2 זה דו תחמןצת הפחמן. שנית כמות ההידרוקסיד שאני מכניס למים היא כ 20 גרם ל 20 ליטר. העירבול נעשה מידית כך שרוב החומר נמס מיד במים. המשאבה עובדת פעם ב 24 שעות רבע שעה.ואולי הדבר החשוב מכל הוא מיבחן התוצאה. אני לא בטוח שמיקסר נותן תוצאה שונה. בברכה מיכה

Shuky
Saturday 22/11/2003, 23:51
נא לא לשכוח שאסור לתמיסת הקלציום הדרוקסיד להיות במגע עם אויר (המיקסר חייב להיות אטום לחלוטין, ולהתמלא עם מי אוסמוזה כפצוי על התמיסה העוזבת).

CO2 באויר מתמוסס במיים וסותר את ההידרוקסיד (OH) שבתמיסה הבסיסית.

Ca(OH)2 [calcium hydroxide] + H2O [water] -> (Ca++) [calcium ions]+ 2OH- [hydroxide ions] + H2O

בנוכחות CO2 :
Ca++) + (2OH-) + CO2 -> (Ca++) + (CO3--) [carbonate ions]+ H2O)

קלציום קרבונט אינו מסיס ושוקע :
[Ca++) + (CO3--) -> CaCO3 [calcium carbonate)

שוקי.

מיכה גינטר
Sunday 23/11/2003, 00:02
אז מה בכל זאת מטפטף לי לתוך הסמפ כבר שנים?? בברכה מיכה

Shuky
Sunday 23/11/2003, 00:33
אבקת קלציום קרבונט ? תמיסה לא רוויה של קלציום הידרוקסיד?

אין לי מושג... מאיפה אתה שואב, מתחתית הדלי או מגוף המיים?
האם הדלי פתוח לאויר ?

שוקי

מיכה גינטר
Sunday 23/11/2003, 00:57
הצים יורדים למצוף משליש תחתון של הדלי ויש מיכסה. ניראה שכימיה זה הצד החזק שלך . בברכה מיכה

Shuky
Monday 24/11/2003, 16:12
למדתי כימיה וביולוגיה באוניברסיטה...

muttly
Monday 22/12/2003, 12:49
האם יש בעיה בהוספת מים עם קלוואסר מעבר לכמות האידוי?
מטרת התוספת היא כדי ליצור החלפות מים קטנות יומיות במקום החלפה שבועית גדולה. את עודף המים אני ירוקן מספר שעות לאחר ההוספה.
מדובר על אקוריום של 250 ליטר. אידוי בערך 3 ליטר ביום, והחלפה נוספת של 2-3 ליטר ביום.