צפה בגרסא המלאה : שילובי התאורה- התשובה האולטימטיבית

elminister
Thursday 28/03/2002, 20:42
הרבה עצים נפתחו על תאורה וקראתי את כולם ובכל זאת רציתי תשובה קצת יותר מקיפה:

- לרוב המגדלים ה"לא מתחילים" יש אק' גדולים יחסית עם 2 גופי תאורה ומעלה
השאלה היא איזה פלורוסנטים הכי טוב לקנות...
ניסיתי לעושת מחקר קצר וטבעתי תחת השמות המסחריים השונים.
שימו לב-אין בעיה של חוסר ידע...

אלה בעיקר איזה שילוב הכי עדיף
נצא מנקודת הנחה כי באק' "גדול" יש 240 ליטר....יש לו 2 גופי תאורה (נאמר של 40WATT). כלומר 80WATT על 240 ליטר 1:3 ואם נוסיף רפלקטורים זה אפילו יותר (דרך אגב מעיניין כמה מוסיף הרפלקטור....נכון שזה תלוי ברקע..... אבל בערך סדר גודל???).

בקיצור יש נורות של :POWER GLO או AQUA GLO או LIFE GLO או SUN GLO או FLORA GLO ואני לא ממש יודע מה יהיה הכי אופטימאלי לאק' הדיסקוסים + צימחייה שיש לי (ואני מניח שהרוב כאן מגדלים צמחייה עם דגים חיים).
שמעתי תשובות שונות ומשונות ממוכרים שונים
"POWER GLO" ישרוף לך את הצמחים...כי הוא יותר מידי חזק...
ורציתי גם את דעתכם

תשובות יתקבלו בברכה
ELMINISTER-מבולבל :hair:

fish in heaven
Thursday 28/03/2002, 20:54
אני אתיייחס רק לעניין הרפלקטורים - תלוי מאוד בבית המנורה המקורי. אם מדובר באקווריום JUWEL או בסיגנון, אזי המכסה בד"F שחור, דבר שסופג את האור, ולכן רפלקטור יכול להועיל הרבה, לעומת זאת אם מדובר במכסה לבן אז פחות (אבל כמה אקווריומים מגיעים עם מכסה לבן :question: )

אז יש שני דברים חשובים - אחד ההחזרה שלו, והצורה שלו - עד כמה היא יעילה בהכוונת האור. רפלקטור בד"כ ישפר בין 30%-60% ואף יותר. בכל מקרה זה בהחלט קנייה משתלמת - ויש גם בתי מנורה שמגיעים עם רפלקטור BUILT IN - ע"ע RESUN.

עמירם ש.
Thursday 28/03/2002, 21:22
תשובה קצרה:

אם יש לך שתי נורות - האחורית 3085 של דנלי, הקדמית Power Glo של האגן. (לא, היא לא חזקה מדי, ולא תשרוף שום דבר).

אם יש לך שלוש - שתי אפשרויות לנורה השלישית: אקטיניק בלו למשך מספר מצומצם של שעות - רק כאשר אתה מסתכל באקווריום, לא כשהתאורה דולקת ואתה לא בבית - כדי לשפר את צבעי הדגים, או Daylight של סילבניה (בלבד!) עם UV STOP.

fish in heaven
Thursday 28/03/2002, 21:44
ה DAYLIGHT של סילבניה - מנורה רגילה שנמכרת בחנויות או גירסה מיוחדת ?
ואם זה גירסה רגילה למה זה עדיף על חברות אחרות ?

elminister
Thursday 28/03/2002, 21:45
כתבת כבר בעבר על הנורה הנ"ל:
3085 של דנלי
חיפשתי אותה בכמה חנויות ולא מצאתי...
אפשר לקבל עוד פרטים...המנורה מיועדת לצמחים? מחיר? איפה ניתן למצוא?
:o ELMINISETER

קובי
Thursday 28/03/2002, 21:53
עמירם - שימוש באקטיניק בלו לאקווריום של מים מתוקים ? לשם מה ? האם תוכל לפרט קצת יותר על התועלת שלה לדגים ולצמחייה ?

Wild Blue
Thursday 28/03/2002, 21:54
ה3085 של דנרלי היא המנורה המובילה שלהם שמיועדת לצמחיה יש לי אותה באקווריום אחד והיא מעולה :up:
הספקטרום שלה הוא:
http://www.dennerle.de/images/technik/licht/3085.gif
http://www.dennerle.de/images/technik/licht/plantspektrum.jpg

קישור לאתר של דנרלי בנושא התאורה:
http://www.dennerle.de/ENGLISCH/e_Technik/e_licht.htm
דף בגרמנית עם תמונות מעט יותר טובות ואם אתה מבין אז יש בו יותר מידע
http://www.dennerle.de/technik/licht.htm

עמירם ש.
Thursday 28/03/2002, 21:59
Daylight של סילבניה: לא, זו לא המנורה הרגילה הנמכרת בחנויות, אלא מנורה מיוחדת לאקווריום. יש לה ציפוי פלסטי חיצוני העוצר קרינת UV, וגם הספקטרום שלה לא זהה ל-Daylight רגיל. (כמובן שגם המחיר לא).

3085 - ראיתי אותה בדי הרבה חנויות. כרגע זכורים לי אפללו בראשל"צ, נעים במים ברמת רזיאל, ובעצם כמעט כל מי שמחזיק ציוד של דנלי. גם מי שלא מחזיק - ייתכן שיוכל להזמין עבורך, משום שהיבואן הוא עופרה צמחי מים המספק צמחים לחנויות רבות.

אקטיניק בלו לאקווריום מים מתוקים - הוא אינו מוסיף לצמחים יחסית לנורות אחרות (אבל גם לא מזיק - הצמחים מנצלים היטב את הספקטרום הכחול). הסיבה העיקרית היא שיפור משמעותי של צבעי הדגים. כיוון שהוא עלול לעודד אצות, אני ממליץ להדליק אותו רק כמה שעות ביום. אצלי יש צירוף כזה והאקטיניק בלו דולק רק בחצי השני של התאורה, אחר הצהריים ובערב.

elminister
Thursday 28/03/2002, 22:20
הרבה תודה !
עזרתם לי יותר מהרבה אתרים, ספרים ומוכרים

עמירם ש.
Thursday 28/03/2002, 22:38
אגב: דנלי ולא דנרלי (את ה"ר" לא אומרים).

elminister
Thursday 28/03/2002, 22:44
אגב מה ההבדל בין הFLORA GLO של האגן שבין ה3085 ????

Wild Blue
Thursday 28/03/2002, 22:46
בקשר לענין עם ה'ר' טוב לדעת :roll:

ובקשר לאיכות נראה לי שה3085 עדיפה
אולי עמירם יודע בדיוק

עמירם ש.
Friday 29/03/2002, 01:17
Flora Glo היא מנורה סגולה - גם אדום גם כחול. היא טובה לצמחים אבל גם לאצות. :hair: 3085 היא מנורה צהובה - דגש על הספקטרום האדום, הכחול נוטה יותר לירוק. היא טובה לצמחים ופחות טובה לאצות.

wolf1
Saturday 30/03/2002, 14:59
מקביל לDAY LIGHT?..
האם היא עשוייה לעודד צמיחת אצות?..